Kaplin bağlantılı ekipmanlarda en önemli dinamik ayar şaft ayarıdır. Motor ve makine arasında aktarma organı olarak kullanılan kaplin bağladığı iki şaftı aynı eksende buluşturamıyorsa ciddi ve yenilenmesi zor kuvvetler meydana getirmektedir. Bu kuvvetler elektriksel anlamda yüksek güçler ve dolayısıyla yüksek enerji tüketimineneden olmakla birlikte zamanla motorun ömrünü ciddi bir şekilde azaltmaktadır. Motor içerisindeki rulmanlara hasar verip salmastraların verimini düşürür ve dolayısıyla ciddi anlamda enerji, para ve zaman kaybı yaşatmaktadır.
 
Motor devri arttıkça şaft ayarının önemi ve hassasiyeti daha da artar. Örneğin 1000 devirde çalışan bir pompada mükemmel bir kaplin ayarı için müsaade edilen üst limit 0,07 mm iken 3000 devirde bu değer 0,03 mm dir.

DMT Makine olarak 0,001 mm hassasiyetinde lazerli kaplin ayar hizmet ve raporlaması gerçekleştirmekteyiz. Kaplin ayarının yanı sıra motorlardaki topal ayak sorunlarını da yüksek teknoloji cihazlarımız ile gidermekte, böylece potansiyel motor arızalarının, elektriksel ve yapısal problemlerin önüne geçmenizi sağlamaktayız.

Ayrıca talep doğrultusunda kadro ve flanşlarda yüzey düzlemselliği, vinçlerde rayların doğrusallığı, CNC tezgahlarda spindle merkezliliği ve kızakların ölçümü, kağıt makinelerinde valslerin paralelliği, kayış kasnak grubu hizalama gibi birçok ayar ve geometrik ölçümleri başarıyla gerçekleştirmekteyiz.